Kiralama Koşulları

ZİRVE ARAÇ KULLANIM KOŞULLARI

SÜRÜCÜ YAŞI VE SÜRÜCÜ BELGESİ

Kiralama yapabilmeniz için ehliyet ve yaş koşulları aşağıdaki gibidir:

  • Ekonomik Sınıf : En az 2 yıllık geçerli ehliyet ve 22 yaşını doldurmuş olmak.
  • Orta Sınıf : En az 3 yıllık geçerli ehliyet ve 24 yaşını doldurmuş olmak.
  • Üst ve Lüks Sınıf : En az 5 yıllık geçerli ehliyet ve 28 yaşını doldurmuş olmak.

Latin alfabeli ehliyet kullanmayan kullanıcılar( Rusya,Çin,Suriye v.b.) kiralama sırasında kendi ehliyetlerinin yanında geçerli uluslararası ehliyet ve pasaportlarını ( T.C vatandaşı değilse) ibraz etmek durumundadır.

KİRALAMA SÜRESİ 

Kiralama süresi en az 2 gün ’dür (26 saat). Gecikme halinde, her ek saat için, uygulanan ücretin 1/3 ü, gecikme 3 saati geçtiği takdirde ise tam gün ücreti alınır.

KİLOMETRE SINIRI

Kilometre sınırı, kiralama günlerine göre değişkenlik göstermekle beraber aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. 30 gün ve üzeri kiralamalar 4.000 km ile sınırlıdır. Kilometre sınırları aşıldığı takdirde, sınırı geçen km başına 0,85TL + KDV ücret talep edilir.

1-3 Gün

200 Km/Gün

4-7 Gün

1500 KmToplam

8-12 Gün

2000 KmToplam

13-18 Gün

2500 KmToplam

19-25 Gün

3000 KmToplam

26-29 Gün

3500 KmToplam 

30+

4.000 Km

 

DEPOZİTO

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az 300 TL, orta grup araçlar için 500 TL üst grup araçlar için 1000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir.

FİNDEKS SORGULAMASI

Tüm gruplar için yapacağınız rezervasyonun kesinleşip, aracınızı alabilmeniz için finansal analiziniz* Zirve Araç Kiralama kriterlerine uygun olması gerekmektedir. *“Finansal analiziniz, www.findeks.com üzerinden T.C. kimlik numaranız ve T.C bankalarında kayıtlı olan GSM numaranız ile yapılabilmektedir. Sorgulamada bu bilgiler alındıktan sonra T.C bankalarında kayıtlı olan GSM numaranıza gönderilen mesajı onaylamanız gerekmektedir."

YAKIT

Araçlar teslim edilen yakıt seviyesinde geri alınmaktadır. Alış yakıt seviyesi ile teslim yakıt seviyesi arasındaki yakıt farkı teslim anındaki yakıt fiyatlarına bağlı olarak %30 arasında bir servis ücreti de eklenerek kiralayandan talep edilecektir

TEK YÖN KİRALAMALAR

Aracın teslim alınıp başka bir ofise iadesi durumunda Zirve Araç Kiralama tarafından öngörülmüş olan tek yön ücreti olan 0,85 TL + KDV uygulanır.

EK SÜRÜCÜ

Aracı kiralayanın dışında bir kişinin kullanabilmesi için, geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılması ek sürücü imzasının sözleşmede yer alması ve günlük ek sürücü ücretlerinin ödenmesi gerekir. Bu kurala uyulmadığı takdirde alınan sigortalar geçersiz sayılır ve kiracı ile kullanan kişiler tüm hasarlardan sorumlu tutulur.

EK HİZMETLER

Ek Hizmet

Günlük / Kiralama Başına

Fiyat(1-15GÜN)

Fiyat(+15GÜN)

GPS / Navigasyon

Günlük

21 TL

17 TL

Bebek / Çocuk Koltuğu

Günlük

15 TL

11 TL

Ek Sürücü

Günlük

11 TL

11 TL

Ek 300 Km

Kiralama Başına

99 TL

99 TL

EK 500 Km

Kiralama Başına

159 TL

159 TL

Ek 1000 Km

Kiralama Başına

299 TL

299 TL

SINIR DIŞI POLİTİKA

Araçların Türkiye sınırları dışına çıkarılmasına izin verilmemektedir.

İPTAL  İADE VE DEĞİŞİKLİK

İptal talebinizi aracınızı alış saatinizden 24 saat öncesine kadar tarafımıza bildirmeniz halinde kiralama için ödediğiniz toplam tutar kredi kartınıza iade edilecektir.

Planlanan araç alış saatinizde tarafımıza bildirimde bulunmaksızın aracı almaktan vazgeçmeniz ve/veya iptal talebinizi alış saatinize 24 saatten az bir süre kala bildirmeniz halinde bir günlük ücret kesinti sonrası geriye kalan tutar kredi kartınıza iade edilecektir.

TRAFİK CEZALARI – HGS/OGS

Trafik cezaları kiracıya aittir. Zirve Araç Kiralama tarafından ödenen trafik cezalarında 10 TL + KDV servis ücreti ayrı olarak tahsil edilir. Aracın trafikten alıkonulması halinde, bu süre kiralama süresine eklenir.

Paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan OGS servisi için kullanım ücreti ve ilaveten 10 TL/kiralama servis bedeli kiralama ücretinden ayrı olarak tahsil edilir.

SİGORTA VE GÜVENCELER

Araçlarda, 2.000 TL muafiyetli araç kiralama kaskosu bulunmakta olup, oluşacak herhangi bir hasar,kaza vs durumlarında alt tarafta bulunan güvence paketlerini satın alarak 2.000 TL kaza riskinizi kendi limitlerinize göre ayarlayabilirsiniz.

Sigorta Çeşidi

Açıklama

1-15 Gün

16-30 Gün

Mini Hasar Sigortası

Aracın kaportasın da oluşabilecek 5 cm ve  altında ki (çizik,ezik,göçük) maddi hasarları 500 TL’ye kadar rapor bulunmaksızın beyanınızla karşılama hakkı tanımaktadır.

30 TL

25 TL

Süper Kasko

Aracın kaportasın da oluşabilecek (çizik,ezik,göçük) maddi hasarları 2.000 TL’ye kadar rapor bulunmaksızın beyanınızla karşılama hakkı tanımaktadır.

45 TL

35 TL

LCF(Lastik,cam,far) Sigortası

Aracın, Lastik, Cam ve Far aksamların da oluşacak hasarları 400TL’ye kadar rapor bulunmaksızın beyan ile karşılama hakkı tanır.

25 TL

20 TL

3.Şahış Sorumluluk Güvencesi

(Başkalarına verilen Maddi/Manevi zararlar): Araçlar T.C Devleti nin zorunlu kıldığı limitler dahilinde 3. şahıslara verilen zararlar için sigortalanmıştır. Ek sigortayı satın almanız T.C Devletinin limitleri olan 36.000 TL lik limiti 1.000.000 TL ye artırmanızı sağlar.

35 TL

30 TL

Süper Maximum Koruma

LCF(Lastik,cam,far), 3.Şahıslara sorumluluk güvencesi ve süper kaskonun şartlarını bir araya toplayan güvence paketidir.

60 TL

50 TL

Genç Sürücü Paketi(+1)

Yaş grubu araç kiralamaya uygun değilse, yaşınıza ek olarak 1 yaş ekleyerek araç kiralamayabilme hakkı sağlamaktadır. Süper kasko ile birlikte alınması zorunludur.

35 TL

25 TL

ÖNEMLİ BİLGİLER

  • Sigorta genel şartlarında teminat dışı tutulan bütün haller ile, aracın, alkollü, uyuşturucu etkisi altında, yasal hız sınırları dışında ve hatalı kullanılması, kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması, kaza ve alkol raporlarının alınmaması ve 24 saat içinde aracın ve raporlarının Zirve Araç Kiralama Türkiye merkez ofisine ulaştırılmaması halinde, kiracının hasar sorumluluğu devam eder.
  • Kaza durumunda aracınızın yerini değiştirmeden en yakın polis veya jandarma merkezine başvurarak kaza ve alkol raporu almayı ihmal etmeyiniz. Aksi halde sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasar bedelleri ve 3. şahıslara verilen maddi/manevi kayıplarla beraber sorumlu olacaktır. Zirve Araç Kiralama gerekli gördüğü durumlarda önceden haber vermeksizin kiralama fiyat ve koşulları ile rezervasyonda belirtilen araç tipini değiştirme hakkını saklı tutar.